DAN ŠKOLE 5.6.2014.
Autor: Boris Srećković, 29. 6. 2014.

U četvrtak 5. lipnja 2014. godine Ugostiteljsko-turisitičko  učilište obilježilo je Dan škole cjelodnevnim događanjima u prostorima škole. Ove smo godine Dan škole spojili s Otvorenim danom Učilišta te se svojim radom, znanjem i vještinama predstavili i široj lokalnoj zajednici.

Inicijativom ravnatelja Učilišta prof. Mladena Smodlake cjelodnevno zbivanje i zajedničko slavljeničko druženje okrunjeno je humanitarnom akcijom „Zajedno za Slavoniju“. Prodajom učeničkih proizvoda sakupili smo 2400,00 kn koje smo uplatili na račun Osnovne škole Stjepana Radića u poplavom ugroženoj Gunji. I na to smo izuzetno ponosni.

Druženje započelo u 10 sati pozdravnim govorom ravnatelja Učilišta Mladena Smodlake.

Zalaganjem naših učenika te stručnih učitelja i profesora organizirali smo reviju na kojoj smo prezentirali naše stručne vještine i  znanja. Natjecali smo se u kuhanju, pečenju palačinki, vučenju tijesta za pite i savijače, dekoraciji  stola i pripremili barmen show.  Baštinom naših nacionalnih napjeva počastio nas je KUD „Dragutin Domjanić“ iz Vugrovca pod ravnanjem gosp. Darka Židaka, istaknutog člana Vijeća roditelja naše škole.

Cjelokupnu manifestaciju potpomogli su i brojni sponzori: Badel 1862, Franck, Ledo, Pesla

( pekarsko-slastičarska zadruga), Ireks aroma i Farina. Zahvaljujemo od srca!

Teško  je izdvojiti najzanimljiviji  i/ili najljepši trenutak našega Dana škole.

Organizirali smo kulinarski show Kruške i jabuke u kojem su se u vještini kuhanja  natjecale i profesorice hrvatskoga jezika: Jadranka Nekić (kruške) i Danijela Lovrić (jabuke). Odlukom stručnog učeničkog povjerenstva prvu je nagradu odnijela ekipa jabuka. Zahvaljujemo stručnim učiteljima kuharstva Mariju Malčiću i Mladenu Marušiću, kao i učenicima asistentima,  koji su budno pazili da naše profesorice Hrvaticesačuvaju svih svojih deset prstiju na broju.

Učenice 2.s razreda (slastičari) su nam, pod vodstvom svoje stručne učiteljice Nade Ivanjko, prezentirale vještinu vučenja tijesta za pite i savijače, a učenici kuharskoga smjera natjecali su se u pečenju palačinki pod stručnim vodstvom učitelja Stipe Tomljenovića.

Učenici smjera konobar upriličili su nam pravu atrakciju – barmen show u pripravljanju različitih koktela, ali i prezentaciji tzv. free stylea, umijeća atraktivnog balansiranja i pripave pića. U tome su im pomogli stručni učitelji Slavko Ratkajec i Zoran Zelić. Ovaj jeshow uveličao i svjetski poznati barmen Mario Majcen. S ponosom ističemo da je Mario Majcen (ne tako davno) maturirao upravo u našem Učilištu. Bravo, Mario!

Natjecanje u nogometu organizirala je prof. Irena Klarić  – profesori protiv učenika. Pobijedili su – profesori!

Humanitarnu prodaju hrane vodila je naša profesorica matematike Darija Trošelj. Razgledali smo stolove koje su svojim dekorativno složenim ubrusima uljepšali učenici konobarskog smjera pod vodstvom stručne učiteljice Marije Bronić. Cijelu je priredbu vodila prof. hrvatskoga jezika Snježana Mikulan.

Zahvaljujemo svim učenicima i ostalim nastavnicima koji su se na bilo koji način aktivno uključili u realizaciju ovog Dana škole: Nadi Vidović (stručnoj učiteljici kuharstva),  Svjetlani Jelić-Večenaj (stručnoj učiteljici ugostiteljskog posluživanja), prof. Silviji Peroš, prof. Diani Klarić, Ivki Jurković (stručnoj učiteljici slastičarstva), prof. Robertu Sabljaku (za tehničku podršku i besprijekorno funkcioniranje našeg razglasa) te svima onima koji su svojom nazočnošću bili dio našega slavlja.

Na kraju je ravnatelj Učilišta prof. Mladen Smodlaka podijelio zahvalnice zaslužnim učenicima i nastavnicima, a mi smo cjelodnevno druženje zaključili plesom. Vidimo se dogodine, sretni i veseli!

Napisala: Snježana Mikulan, prof.