Održan 2. Badel barmen junior cup
Autor: Tatjana Povalec, 31. 3. 2022.

U petak 25. ožujka 2022. naša je škola bila domaćin drugog internacionalnog natjecanja „Badel barmen junior cup“. Samo se natjecanje odvijalo u školskoj dvorani, a predavaonica u prizemlju je bila rezervirana za predavanja na temu pelinkovca koji je bio glavna zvijezda ovog događanja.

U uvodnom izlaganju pred natjecanje, gosp. Dario Grabarić kratko nas je proveo kroz povijest pelinkovca (početak proizvodnje, izgled ambalaže kroz godine, sastav, ljekovitost….). Profesorica Povalec je ukazala na najčešće gramatičke pogreške i jezične zakonitosti prilikom pisanja barske karte i barskih mješavina. Na kraju se prisutnima obratio gosp. Miroslav Kljajić, autor knjige „Osnove barske miksologije“ i nagrađivani barmen.

Na natjecanju mladih barmena sudjelovali su učenici drugih i trećih razreda naše škole, a ugostili smo i natjecatelje iz srednjih strukovnih škola iz Slavonskog Broda, Pitomače, Velike Gorice, Poreča, Zaboka, Karlovca, Preloga, Siska, Drniša, Virovitice, Rovinja, Osijeka i Topuskog. Internacionalni karakter ovom natjecanju dali su naši gosti natjecatelji iz Srbije (Vrnjačka Banja) i Crne Gore (Podgorica).

Natjecanje je bilo podijeljeno u 3 kategorije u kojoj su pobjede odnijeli sljedeći učenici:

1.KATEGORIJA – Kratka pića

Balša Šćepanović (Podgorica)

Filip Nikolendžić (Vrnjačka Banja)

2.KATEGORIJA – Duga pića

Balša Šćepanović (Podgorica)

3.KATEGORIJA – Slobodni stil

Leon Ratković (Zagreb)

Nikolina Slomo (Zagreb)

Više pogledajte u našoj galeriji.

Lina Recek, UTU news

fotografije: Tin Turković, UTU news