Natjecanje "Slatkaton"

Autor: Tatjana Povalec, 21. 12. 2018.

Maraton pečenja kolača...zvuči preslatko. A i bilo je!

Četvrtak, 13. prosinca 2018., bio je rezerviran za slastičare. U pratnji nastavnice Nade Ivanjko učenici 1.s posjetili su amatersko natjecanje Slatkaton na Zagrebačkom velesajmu. Pokrovitelj natjecanja bila je Zvijezda, tvrtka s kojom rado surađujemo. Mi smo sudjelovali u prva dva kruga s temom prhko tijesto u prvom i čokoladom u drugom krugu.

Sve su slastice izgledale primamljivo i prema ocjenama žirija bilo je jako teško donijeti odluku. Tema trećeg kruga bila je autorska kreacija u kojem bi svaka torta opisivala karakter natjecatelja. Sve su slastice izgledale prirodno i oku privlačno. Okusi slastica bili su proizvoljni pa su neki bile s rumom, čokoladom, voćem... Boje priređenih torti bile su nježnih tonova.

Za nas slastičare prvih razreda bilo je to zanimljivo iskustvo iz kojeg smo mnogo toga naučili, od kombiniranja okusa do dekoriranja. Bili smo očarani kako "amateri" uz puno dobre volje, truda i smisla za kreaciju mogu postići mnogo toga te su nam dali nade i poticaja da i mi postignemo nešto takvo.

Izvještaj napisali: Marko Brunović i Laura Čavić, 1.s

Više pogledajte u našoj galeriji.

« Siječanj 2019 »