Static HTML

Obilježeni Dani kruha u organizaciji UTU newsa

Autor: Tatjana Povalec, 1. 11. 2019. 19:45

Kreativnosti naših učenika nikad kraja! Čak 25 učenika naše škole odlučilo se 18. listopada 2019. natjecati u najboljem kruhu u organizaciji novinarske grupe UTU news. Ocjenjivački sud u sastavu nastavnica Božice Bagadur, Nade Ivanjko i Ivane Purić ocjenjivao je svaki kruh prema izgledu, mirisu, okusu i sastavu.

Dok su suci marljivo radili, učenica 3.b razreda Karmela Rožman uz mentoricu nastavnicu Anicu Burazer-Pavešković demonstrirale su kako napraviti kruh, namirnicu bez koje jednostavno ne možemo. Na taj smo način željeli zahvaliti na toj jedinstvenoj namirnici i svim plodovima koje nam zemlja nudi.

Za razliku od prošle godine, suci nisu dvojili i najboljim kruhom proglašen je onaj učenice 2.s razreda Darije Kramar.

ČESTITAMO!

Kako nam je bilo pogledajte u galeriji.

KIKS dostupan i na našoj stranici!

Autor: Tatjana Povalec, 10. 6. 2019. 21:33

Odsada prelistajte naš školski list online.

Kliknite ovdje i uživajte u čitanju!

Vaš UTU news

Uskrsni sajam zadruge Frankopan i promocija školskog lista KIKS

Autor: Tatjana Povalec, 21. 5. 2019. 14:21

Uskrsni sajam povod je prodaji već prepoznatljivih i finih proizvoda učeničke zadruge Frankopan. No, ovoga su joj se puta pridružili i naši novinari predstavivši svoj prvi broj – KIKS. Dok su bili u kupovini mlinaca, rezanaca klasičnih i šarenih boja, zainteresirani su mogli prelistati i školski list, pokrenut ponovno nakon dvadesetak godina. Zadruga i UTU news zajednički su predstavili svoje proizvode, pokazali kolika se kreativnost i volja krije u njima, a pozitivni dojmovi sa svih strana dali su im dodatnu motivaciju. Za novinare i zadrugare poslije je pripremljena i zakuska, a pridružili su im se i pokrovitelji iz Kotányija te Mario Majcen čiji se intervju nalazi u školskom listu.

Fotografije s promocije pogledajte ovdje.

« Studeni 2019 »