« Prosinac 2021 »

O nama

Ugostiteljsko - turističko učilište u Zagrebu najstarija je i najveća srednja škola u sektoru turizma i ugostiteljstva u Republici Hrvatskoj. To je prva takva škola na slavenskom jugu, a svoju 100. godišnju tradiciju baštini prema uzoru na bečke i praške strukovne škole.

2023./2024. školske godine, Ugostiteljsko - turističko učilište obrazuje 693 učenika u 35 razredna odjela. Trogodišnje obrazovanje za zanimanje: kuhar, konobar I slastičar. Četverogodišnje obrazovanje za zanimanje: turističko - hotelijerski komercijalist.

Učilište izvodi i program obrazovanja odraslih u trogodišnjem zanimanju: kuhar, konobar, slastičar i turističko - hotelijerski komercijalist te programe prekvalifikacije, usavršavanja i osposobljavanja.

Nastava se izvodi u:

- učionicama općeg tipa

- specijaliziranim kabinetima

- jedna školska radionica otvorenog tipa - restoran Stara zagrebačka šlola

- dva kabineta informatike

- sportskoj dvorani

- praktična nastava učenika realizira se u školskoj radionici - restorani"Stara zagrebačka škola" kao i u hotelima, restoranima i  ugostiteljskim objektima grada Zagreba i Republike Hrvatske.

U Učilištu je zaposleno 102 djelatnika. Profesori, stručni suradnici, strukovni učitelji, suradnici praktične nastave i ostali djelatnici.

Učilište je nositelj razvoja i mjesto odvijanja mnogih aktivnosti u području odgoja i obrazovanja učenika u ugostiteljsko - turističkoj djelatnosti. U Učilištu se održavaju stručni ispiti za nastavnike iz sektora turizam i ugostiteljstvo u organizaciji Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta i Agencije za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih. Učilište je član europskog i međunarodnog udruženja ugostiteljsko - turističkih škola "AEHTA". Učenici svake godine sudjeluju na međunarodnom natjecanju učenika Ugostiteljsko - turističkih škola "WORLDSKILLS" gdje postižu izuzetne rezultate.

Ravnatelj: Mladen Smodlaka, prof.