Dan žena u rezidenciji veleposlanika Kraljevine Norveške
Autor: Danijela Lovrić, 12. 3. 2024.

Veleposlanik Kraljevine Norveške u Republici Hrvatskoj gospodin Arne Sannes Bjornstad i gospođa Hager J. Bjornstad  u svom su zagrebačkom domu izložili radove suvremenih hrvatskih umjetnica. Glavni cilj izložbe bio je promocija hrvatske umjetnosti, posebice hrvatskih umjetnica jer je događaj upriličen upravo na Dan žena.Tom prigodom  naši učenici su ponovo imali privilegiju pripremati i posluživati cocktail party za  sedamdesetak uzvanika. Svu organizaciju pripreme i posluživanja  i ovoga puta vodila je nastavnica Svjetlana Jelić Večenaj. Dan prije, u učilištu, vrijedni učenici B grupe 3.j razreda  odradili su veliki dio pripreme slanih jela dok su učenici 3.s razreda s nastavnicom Lidijom Pavičić pripremali običnu i zlevanku sa sirom, voćne košarice i brownie sa malinama i pistacijama. U rezidenciji, u kuhinji  posao su odradili Zara, Mihael, Fran iz 2.e razreda i Barbara iz 4.j razreda, a lavovski dio posla, posluživanje cjelokupnog cocktail partya  odradili su Ivana iz 2.g razreda te Ema, Lucija i Leon iz 4.j razreda. Pogledajte slike djelića naše ponude i svakako fotografije umjetničkih slika naših slikarica koje su izložene u rezidenciji.