> Nastava  > Natjecanja
Natjecanja

WorldSkills Croatia 2019 - osvojili smo zlato!

Autor: Tatjana Povalec, 29. 4. 2019. 22:21

Naše su slatke slastičarke osvojile prvo mjesto u svojoj disciplini!

Državno natjecanje učenika strukovnih škola održalo se od 26. do 28. ožujka 2019. godine na Zagrebačkom velesajmu.  WorldSkills Croatia najveće je strukovno natjecanje u ovom dijelu Europe. Oko 450 najboljih učenika strukovnih škola natjecalo se u više od 40 strukovnih disciplina u kojima su prezentirane stručne kompetencije te demonstrirane vještine potrebne za uspješno obavljanje zadataka karakterističnih za određeno strukovno zanimanje.

Naše se Učilište natjecalo u pet disciplina: Kuharstvo (natjecatelj: Kristian Frančina; mentor: Stipan Tomljenović), Slastičarstvo (natjecateljica: Marija Prša; mentorica: Ivka Jurković), Ugostiteljsko posluživanje (natjecateljica: Gabrijela Križić; mentorica: Svjetlana Jelić Večenaj), Poslovanje recepcije hotela (natjecatelj: Vinko Filipović; mentor: Nenad Gajšak) i Poslovanje turističke agencije (natjecatelj: Marko Ercegovac; mentor: Nenad Gajšak).

Naše su slatke slastičarke osvojile prvo mjesto u svojoj disciplini! Učenica Marija Prša uz mentorstvo nastavnice Ivke Jurković uspješno je obavila sve zadatke – izradila je vučeno tijesto, napravila orahnjaču, tajanstveni kolač od pet sastojaka i dekoracije od čokolade. Svima čestitamo na sudjelovanju, a Mariji i nastavnici Jurković veliko hvala što ste svojim vještinama i umijećem našem Učilištu donijele zlato. Svaka čast!

Slike s natjecanje pogledajte ovdje.

« Studeni 2019 »