UPISI u prvi razred srednje škole:

Ugostiteljsko-turističko učilište vrši upise u  prvi razred za zanimanja: KUHAR, KONOBAR ili SLASTIČAR i stjecanje srednje stručne spreme uz samostalno financiranje školarine.

Koji su uvjeti??

- Navršenih 15 godina ili više
- Želja za  učenjem u odabranom zanimanju KUHAR, KONOBAR ili SLASTIČAR
- Završena osnovna škola

Sva nastava je klasično organizirana i učenici je polaze svaki dan od ponedjeljka do petka prema jutarnjem ili popodnevnom rasporedu. Također postoji i mogućnost instruktivno-konzultativne nastave za teorijske nastavne predmete. Polaznici upisani u prvi razred srednje škole za koje je nastava klasično organizirana su 15-16 godina starosti.

NASTAVAK ŠKOLOVANJA

Ugostiteljsko-turističko učilište ima već dugu tradiciju upisa učenika iz kuharskih, konobarskih i slastičarskih zanimanja u 4. razred.

Upisom u 4. razred učenicima će biti omogućeno:

stjecanje zvanja: TURISTIČKO-HOTELIJERSKI KOMERCIJALIST
izlazak na Državnu maturu i prijava na željeni fakultet

- uz stečeno zanimanje kuhara, konobara i slastičara, učenici dobijaju još jedno zanimanje i time im se otvaraju veće mogućnosti pri zapošljavanju.

SPECIJALIZACIJA

Osim upisa u 4. razred kuhari, konobari i slastičari imaju mogućnost i dodatnog usavršavanja upisom specijalizacije u tim zanimanjima te dobijaju uvjerenje o usavršavanju i titulu KUHAR SPECIJALIST, KONOBAR SPECIJALIST ili SLASTIČAR SPECIJALIST.

PREKVALIFIKACIJA

Ugostiteljsko-turističko učilište upisuje polaznike u programe prekvalifikacije za zanimanje KUHAR, KONOBAR, SLASTIČAR I TURISTIČKO-HOTELIJERSKI KOMERCIJALIST

kontakt: 091/46 46 672; 01/ 66 87 745

U zadnje vrijeme prekvalifikacija je postala svjetlo na kraju tunela, prije svega za dugotrajno nezaposlene, no u školske se klupe nerijetko vraćaju i oni koje posao koji rade ne ispunjava. Sve je više i visokoobrazovanih koji su hrabro odlučili okrenuti novu stranicu u svojoj karijeri.

Posljednjih je godina najveće zanimanje za prekvalifikaciju u kuhara i slastičara jer je potražnja za tim kadrovima velika te nezaposleni polaznici nerijetko dobiju posao već tijekom prekvalifikacije ili odmah nakon završetka školovanja.

Ako ste nezaposleni ili radite posao koji ne volite, neka vam ne budu godine prepreka jer nikada nije kasno za zaokret, a raditi ono što volite pravi je blagoslov.

Postupak prekvalifikacije započinje utvrđivanjem Vaše stručne spreme iz Vaših svjedodžbi srednje škole te se potom sastaje povjerenstvo za odlučivanje o priznavanju i potrebama polaganja razlikovnih ispita. Naglasak u programu stavljen je na pohađanje praktične nastave kuharstva, ugostiteljskog posluživanja ili slastičarstva te praktičnoj nastavi u ugostiteljskim objektima.

Polaznici se mogu prijaviti tijekom mjeseca srpnja i kolovoza, a upisi počinju nakon objave natječaja: rujan i listopad tekuće godine.

Dokumenti za upis:

• Prijavnica za upis u program obrazovanja („NN“ –UT-XI-4-135) - dobijete u Učilištu
  • Domovnica
  • Rodni list
  • Svjedodžba  završenog razreda osnovne škole (za stjecanje srednje stručne spreme-upis u prvi razred srednje škole)
  • Svjedodžbe svih završenih razreda srednje škole ( za program prekvalifikacija-doškolovanja)
  • Svjedodžba o završnom ispitu škole ( za program prekvalifikacija-doškolovanja)
  • Kopija osobne iskaznice
  • Drugi uvjeti određeni programom ( potvrda nadležnog liječnika ili svjedožba medicine rada)

Visina skolarine za 2018 2019.pdf

Cjenik školarine u obrazovanju odraslih Vijest ima dokument u privitku

Autor: Robert Sabljak, 27. 6. 2018. 08:55

Cjenik školarine u obrazovanju odraslih - dokument u prilogu

OBAVIJEST O POČETKU NASTAVE U ŠK. GOD. 2017./2018. - OBRAZOVANJE ODRASLIH

Autor: Tihana Pahljina, 6. 10. 2017. 13:50

OBAVIJEST O POČETKU NASTAVE U ŠK. GOD. 2017./2018.

OBAVIJEST O POČETKU NASTAVE U ŠK. GOD. 2017./2018. (OBRAZOVANJE ODRASLIH)

Obavještavaju se polaznici da nastava za školsku godinu 2017./2018. za polaznike upisane u ljetnom i jesenskom roku 2017. počinje prema sljedećem rasporedu:

- polaznici 1., 2. i 3.V razrednih odjela (kuhari, konobari, slastičari i THK) u četvrtak 12.10.2017. u 13:20 sati u dvorani 006

- polaznici 4. razreda (THK)  u četvrtak 12.10.2017. u 15:45 sati u dvorani 006

- polaznici prekvalifikacije (kuhar, konobar, slastičar) i  polaznici specijalizacije (kuhar, konobar, slastičar) u četvrtak 12.10.2017. u 17:00 sati u dvorani 006

« Studeni 2018 »