Školska svečanost Dani kruha – dani zahvalnosti za plodove zemlje
Autor: Boris Srećković, 22. 10. 2013.

U našem Učilištu održana je školska svečanost Dani kruha – dani zahvalnosti za plodove zemlje. Svečanost se održala 2. listopada 2013. godine u 13. 10 sati u predvorju škole. Učenici 1.d, 2. j i 2. i razreda prikupili su plodove jeseni i izložili ih na stolu u predvorju. Učenici smjera slastičar, zajedno sa svojim nastavnicama Nadom Ivanjko i Ivkom Jurković, izradili su različite vrste kruha i pekarskih proizvoda kojima su ukrasili stol. Učenici 2. j razreda, Jure Gagro, Zlata Gagro i Suzana Brtan, izradili su samostalne radove – plakate na temu vrste kruha.

Svečanost je vodila Tatjana Povalec, nastavnica hrvatskog jezika i književnosti. Program je započeo videoprojekcijom Od zrna do pogače, a zatim je slijedila glazbena točka koju je izveo učenik 2. j razreda Dorian Milinković na klarinetu. Okupljene učenike, nastavnike i stručne suradnike pozdravila je ravnateljica Učilišta profesorica Nevenka Špirić, koja je istaknula važnost i svetost kruha i zajedničkog blagovanja. Recitacije o kruhu izveli su učenici 2. s, Katica Grujić i Marija Katerina Šinko te učenik 3. a Antonio Berišić, nakon kojih je profesorica Povalec pročitala riječ kruh na svim stranim jezicima koji se uče u našoj školi. Svečanost je zaključila Diana Klarić, nastavnica vjeronauka, koja je predvodila molitvu blagoslova kruha i plodova zemlje, a kojoj su se pridružili prisutni učenici i nastavnici.

Fotografije svečanosti možete pogledati u fotogaleriji.

Ida Ljubić, prof. povijesti