UGOSTITELJSKO-TURISTIČKO UČILIŠTE

UPISI U ŠKOLSKU GODINU 2024./2025.

JESENSKI UPISNI ROK

Broj upisnih mjesta: 24
Kuhar: 10
Konobar: 10
Slastičar: 3
Hotelijerski komercijalist: 1

Bodovni prag: NEMA

Predmeti iz osnovne škole koji se boduju prilikom upisa (za smjer kuhar, konobar i slastičar) :

• opći uspjeh (5., 6., 7. i 8. razred; na dvije decimale)
  • hrvatski jezik (7. i 8. razred)
  • prvi strani jezik (7. i 8. razred)
  • matematika (7. i 8. razred)

Predmeti iz osnovne škole koji se boduju prilikom upisa (za smjer Hotelijerski komercijalist):

• opći uspjeh (5., 6., 7. i 8. razred; na dvije decimale)
  • hrvatski jezik (7. i 8. razred)
  • prvi strani jezik (7. i 8. razred)
  • matematika (7. i 8. razred)
  • geografija (7. i 8. razred)
  • povijest (7. i 8. razred)
  • biologija (7. i 8. razred)

Strani jezici koji se uče kao obavezni:

1. strani jezik – engleski jezik, njemački jezik
  2. strani jezik – njemački, talijanski i francuski jezik

Dokumenti potrebni za upis:

• Upisnica (preuzeta iz sustava upisi.hrpotpisana od strane učenika i roditelja)
  • Liječnička svjedodžba medicine rada (smjer kuhar i slastičar) može se dostaviti do početka školske godine, u međuvremenu dostaviti potvrdu nadležnog školskog liječnika
  • Potvrda nadležnog školskog liječnika (smjer konobar i hotelijerski komercijalist)
  • Ugovori o provedbi praktične nastave (smjer kuhar, konobar i slastičar) može se dostaviti do početka školske godine. Kupuje se u Narodnim novinama, šifra ugovora je UT-XI-4-142/P. Popis objekata gdje se može obavljati praksa nalazi se na linku.
  • Dokumentacija na temelju koje učenik ostvaruje dodatne bodove
  • Za učenike s teškoćamaRješenje ureda državne uprave u županiji odnosno Gradskog ureda za obrazovanje o primjerenom obliku školovanja u OŠ; stručno mišljenje Službe za profesionalno usmjerenje Hrvatskog zavoda za zapošljavanje o sposobnostima i motivaciji učenika za najmanje tri primjerena programa obrazovanja

DOSTAVA DOKUMENTACIJE U ŠKOLU:

• 28.8.2024.
    • osobni dolazak (Kombolova 2a) od 9:00 do 13:00 sati
    • elektroničkim putem na mail adresu: upisi@utu.hr
  • 29.8.2024.
    • osobni dolazak (Kombolova 2a) od 9:00 do 13:00 sati
    • elektroničkim putem na mail adresu: upisi@utu.hr

VAŽNO!

• Učenik je upisan u I. razred srednje škole u školskoj godini 2024./2025. nakon što potvrdi svoj upis vlastoručnim potpisom i potpisom roditelja/skrbnika na obrascu (upisnici) i dostavi ga srednjoj školi. Ako učenik zbog opravdanih razloga nije u mogućnosti u propisanim rokovima  dostaviti potpisan obrazac (upisnicu) za upis u I. razred, dužan ga je donijeti osobno ili dostaviti elektroničkim putem njegov roditelj/skrbnik ili opunomoćenik.
  • Učenici koji ne dostave navedenu dokumentaciju u propisanim rokovima  gube pravo upisa ostvarenog u ljetnome upisnom roku te se u jesenskome roku mogu kandidirati za upis u preostala slobodna upisna mjesta.

Rokovi prijava za upis, razredbeni postupak i upis određuju se u skladu s Odlukom o upisu učenika u I. razred srednje škole u školskoj godini 2024./2025. Natječaj za upis se nalazi u prilogu. Dodatne informacije možete pronaći na mrežnim stranicama Nacionalnoga informacijskog sustava prijava i upisa u srednje škole: Upisi u srednje škole.

Kombolova 2a
10010 ZAGREB

Lokacija na mapi

01/6686-986
ravnatelj@utu.hr

Zapratite nas

Izradu ove mrežne stranice sufinancirala je Europska unija iz europskih strukturnih i investicijskih fondova.